Przygotowanie skóry

W pierwszej kolejności warto rzucić palenie – papierosy negatywnie wpływają na urodę, obkurczają naczynia krwionośne oraz wypłukują z organizmu witaminę C. W rezultacie cera jest poszarzała i sucha.
Warto zastosować suplementację naturalną witaminą C, zjadając owoce i warzywa, które ją zawierają. Ważne jest również zapewnienie sobie odpowiedniej ilości witaminy A oraz E, a także zdrowych tłuszczów.

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej
Na tydzień przed zabiegiem mezoterapii możemy suplementować witaminę K, która zwiększa krzepliwość krwi oraz uszczelnia naczynia krwionośne.
Będzie to również sposób na szybsze ujrzenie właściwych efektów zabiegu mezoterapii. Warto uprawiać sport, dużo przebywać na świeżym powietrzu, korzystać z masażów, zrobić sobie sesję w spa.
Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania
Mimo iż mezoterapia igłowa to zabieg niegroźny jeśli przeprowadzony w odpowiednich warunkach, to jednak jest to wprowadzenie zewnętrznych substancji do skóry.
Dlatego ważnym elementem jest przeprowadzenie podstawowych badań lekarskich, szczególnie istotne jest zbadanie czy nie ma ryzyka reakcji alergicznej na zastosowany środek w mezoterapii.
Reakcja alergiczna na mezoterapię
W tym celu niewielką ilość substancji należy nałożyć w niewidocznym miejscu na skórze. Czerwony odczyn wyklucza zabieg.
Zabiegów nie wykonuje się również na widocznych zmianach skórnych, opryszczce, ropnych krostach, egzemie, czy łuszczycy. Zabiegu nie wykonuje się również u osób, w szczególności kobiet, ze skłonnością do pękających naczynek.
Przeciwwskazaniami są również cukrzyca, nowotwory, a także ciąża i okres karmienia piersią. Oczywistym przeciwwskazaniem jest również lęk przed igłami i dyskomfort z nimi związany. Wówczas lepiej wybrać opcję mezoterapii bez zastosowania igieł.
Przebieg zabiegu mezoterapii

Po przeprowadzeniu wywiadu oraz ewentualnym wykonaniu badań lekarskich, można już przystąpić do zabiegu. Trwa on od trzydziestu do czterdziestu minut, czasami trochę dłużej. Zabieg mezoterapii może być wykonywany na twarzy, ale również na przykład na pośladkach, szyi, ramionach, aby usunąć zwiotczałą skórę oraz zmniejszyć cellulitis.

Najczęściej należy wykonać serię zabiegów mezoterapii w odpowiednim odstępstwie od siebie. Nie należą one do najtańszych, jednak tylko w ten sposób uzyskamy najlepszy z możliwych efekt.
Zabieg mezoterapii, mimo iż wykorzystuje igły, jest całkowicie bezbolesny. Dla wrażliwszych osób przewidziano użycie kremu znieczulającego, ale po raz kolejny, w przypadku lęku przed bólem lepiej przemyśleć decyzję o zabiegu.

Po zabiegu mezoterapii…
Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii możemy wrócić do domu. Lekka opuchlizna, wrażenie napięcia czy lekkie zaczerwienienie skóry w miejscach nakłuć nie są niczym, czym należało by się martwić. Trzeba dużo odpoczywać, pić duże ilości wody, przyjmować elektrolity. Unikamy słońca, solarium, papierosów, alkoholu, mocnej kawy
SPRAWDŹ skutki picia kawy! Skóra nie powinna być smarowana kremami, balsamami czy samoopalaczem. Jeśli wystąpiło lekkie spuchnięcie, wykwit skórny, możemy przyłożyć lód.
Gorsze samopoczucie bezpośrednio po zabiegu trzeba po prostu przeczekać. Po upływie dwunastu godzin wszystko powinno wrócić do normy.