Ortodoncja

W ostatnich latach ortodoncja stała się jedną z najbardziej popularnych specjalności. Jest tą dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem nieprawidłowości we wzajemnym układzie zębów i kośćca twarzy. Leczenie ortodontyczne ma na celu zapobiegać wadom zgryzu lub gdy one już wystąpią zaprojektować i zastosować terapię przy pomocy aparatów ortodontycznych, aby uzyskać harmonię między prawidłowym zgryzem, a budową twarzy i czaszki. Obecnie leczeniem ortodontycznym zainteresowani sią również pacjenci dorośli, których liczebność dynamicznie wzrasta. Leczenie to w połączeniu z innymi możliwościami leczenia stomatologicznego pozwala zachować naturalne uzębienie i tym samym wpływa ona na poprawę jakości życia pacjenta. Poprawa jakości życia jest ściśle związana
z poprawą wyglądu i usprawnieniem funkcji żucia i mowy. Uzyskana poprawa estetyki twarzy po leczeniu ortodontycznym wpływa na podniesienie samooceny pacjenta i tym samym poprawia się jego pozycja w życiu osobistym i zawodowym.

W naszej przychodni pacjenci leczeni przez lekarza specjalistę-ortodontę mają zapewnioną fachową diagnostykę z przedstawionym planem leczenia. Zapewniamy leczenie z wykorzystaniem aparatów stałych, cienkołukowych  i grubołukowych oraz za pomocą aparatów ruchomych w ramach kontraktu NFZ. Z powodzeniem stosujemy korektory II klasy szkieletowej (grupa wad dotylnych), a zwłaszcza mamy duże osiągnięcia terapeutyczne po zastosowaniu aparatu Herbsta, które są opublikowane w renomowanych czasopismach stomatologicznych.

W trosce o zapewnienie prawidłowej funkcji i estetyki narządu żucia, stosowane przez nas leczenie ortodontyczne eliminuje usuwanie zębów (głównie pierwszych i drugich przedtrzonowców) i koncentruje się na poprawie rysów twarzy. Po zdjęciu aparatu uwypukla się wtedy okolica podnosowa, usta stają się pełniejsze, zmienia się położenie brody, a skóra staje się mniej podatna na zmarszczki.